Kök Hücre Nedir

Kök hücre sınırsız çoğalabilme ve vücuttaki hemen hemen her organ ve dokunun hücrelerine dönüşebilme yeteneğine sahip hücrelerdir. Embriyonik kök hücreler, çok erken bir embriyo olan blastuladan alınmış, in vitro, yani bir test tüpünde bulunan ve hemen hemen herhangi bir doku hücresine dönüşebilme yeteneğine sahip hücrelerdir. Yetişkin kök hücreler, organizmalarda doğumdan sonra bulunan hücrelerdir. 2000’li yılların başına kadar, yetişkin kök hücrelerin sadece kan hücrelerine, kemiğe ve bağ dokularına dönüşebilme kabiliyetine sahip olduğuna inanılıyordu ama son yirmi yılda yapılan araştırmalar, yetişkin kök hücrelerin embriyonik kök hücrelerle karşılaştırılabilir özelliklere sahip olduğunu ve göç ettikleri dokunun hücrelerine dönüşebildiğini ortaya koydu.

https://stemcells.nih.gov/info/basics/I.htm

Kök Hücre Yenileme Sistemi Nedir?

Kök Hücre Yenileme Sistemi vücutta doku yenilenmesinin doğal sürecidir ve bu yeterli doku onarımını ve sağlığın korunmasını sağlar. Temel olarak, kök hücreler kemik iliği tarafından doğal olarak kana salınarak vücudun yenilenme sürecini desteklemek için kan dolaşımından tüm organlara ve dokulara doğru hareket eder. Bir organın, örnek olarak doğal yaşlanma sürecinde, yenilenme ihtiyacı doğduğunda, kök hücreleri kendine çekecek bazı bileşimleri serbest bırakır (basit bir söylemle yardım sinyalleri gönderir). Kök hücreler kan dolaşımında doğal olarak dolaşırken, bu bileşikler kök hücrelerin etkilenmiş dokulara göç edilmelerini tetikler ve burada çoğalıp, dokunun hücrelerine dönüşerek doğal onarım sürecini desteklerler. Dolaşımdaki kök hücre sayısı ile vücudun en üst seviye sağlığa ulaşma ve koruma kabiliyeti arasında doğrudan bir bağlantı vardır. İstatistiksel olarak hücresel bozulma problemleri yaşayan bireyler, sağlıklı bireylerde bulunan kök hücre sayısının yaklaşık yarısına sahiptir.

https://stemcells.nih.gov/info/basics/I.htm

Dolaşımdaki kök hücre sayısını arttırmanın başka yolları nelerdir?

Yoğun fiziksel aktivitenin dolaşımdaki kök hücre sayısını arttırdığı belgelenmiştir. Diğer taraftan sigara içme ve stresin kök hücrelerin vücuttaki rolünü bastırdığı belgelenmiştir.

Dolaşımdaki kök hücre sayısını arttırmak nasıl en üst seviye sağlığın kazanılmasını sağlar?

Dolaşımdaki kök hücreler, çeşitli organlara ulaşabilir ve bu organın hücreleri haline gelebilir, bu da organın en üst seviye sağlığını geri kazanmasına ve korumasına yardımcı olur. Son zamanlarda yapılan çalışmalar, dolaşımdaki kök hücre sayısının, doku onarımında ve sağlığın korunmasında kilit faktör olduğunu göstermiştir; dolaşımdaki kök hücre sayısı arttıkça, vücudun kendini iyileştirme gücü de artar. Sağlık ve dolaşımdaki kök hücre sayısı arasındaki kuvvetli ilişki belgelenmiştir; dolaşımda ne kadar çok kök hücre varsa, doku bakımı ve onarımı işlemine katılmak için daha fazla kök hücre mevcuttur.

STEMREGEN® FDA (Amerikan İlaç ve Gıda İdaresi) onaylı mıdır?

Hayır. FDA, diyet takviyelerini bazı ilaçları ve tıbbi cihazları onayladığı şekilde onaylamaz. Bununla birlikte, FDA, ürün kalitesinin, ürün güvenliğinin ve ürün taleplerinin düzenlemelerini yapar ve güvenli olmayan veya bilimsel delillerle kanıtlanmayan ürünleri pazardan çıkarma yetkisine sahiptir.

STEMREGEN® gerçekten doğal mıdır? Organik mi? Genetiğiyle oynanmış mı?

Stemregen®, %100 doğaldır ve genetiği değiştirilmemiş olup, doğadan toplanmış veya sürdürülebilir bir şekilde ekilmiş içeriklerle yapılır. Stemregen®’in yapımında sadece en iyi ve en etkili içerikler bulunur. Pek çok bileşen doğadan toplandığından ve teknik olarak organik sertifikalı olmadığından, Stemregen® de organik sertifikalı değildir.

STEMREGEN® diğer ilaçlar ile birlikte kullanılabilir mi?

Evet. Etiket üzerindeki yönergeleri takip edin ve bir yetişkin gözetiminde kullanın.